KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456308
nr 1445 6308
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, "Höst vid Abisko". Signerad. Olja på duk, 41x49 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 januari 2022
kl 19:35:44
30/1 10:31:13